6’lı Masa’dan kalktığı süreci anlatan Akşener, en büyük kırgınlığını paylaştı: Beni övmeye doyamayanlar, bir gün sonra çirkin sözlerle üzerime yürüdü

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, 6’lı Masa’nın adayını belirleneceği toplantının akabinde kameralar karşısına geçerek kendilerine dayatılan Kılıçdaroğlu ismini kabul etmediklerini söylemiş ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’na davette bulunmuştu. Sonrasında Akşener’in masaya geri dönmesiyle birlikte 6’lı Masa’nın adayı Kılıçdaroğlu olarak açıklanmıştı.

“TUHAF BİR LİNÇ YEDİM”

O günlerde yaşananlara ait katıldığı TV100 canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, “Tuhaf bir linç yedim. Bir gün önce beni övmeye doyamayanlar, sonraki gün insan onuruna karşıt yakışıksız sözlerle üzerime yürüdü.” tabirlerini kullandı.

“FIRILDAKLARA KADAR GİTTİ İŞ”

Hakkındaki tezlere sitem eden Akşener, “Ben nasıl olur da göz kırparım? Nasıl olur da para alırım? Benim en ufak bir para zaafım olsa burada oturur muydum? Bunlar inciticiydi. Buradan bizim çıkaracağımız sonuç şudur. Bu kutuplaşmanın, her yere kuşku ekmenin insanları ne hale düşürdüğüne dair bir ders çıkarmamız lazım. Valla fırıldaklara kadar gitti iş. Benim gereksinimim yok fırıldaklık yapmaya. Bu dürüstlükte pat diye söylerim. O masadan ne aldım? Bana ne verilecek? Yok bu türlü bir şey. Bu ülkeye biz sahiden yarar sağlamalıyız.”

“SEÇİM SONUNA KADAR KIRGINLIKLARI BUZDOLABINA KİLİTLEDİM”

Akşener, hakkında söylenenler ve savlarla ilgili “Seçim sonuna kadar kırgınlıkları bir buzdolabına kilitledim” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir