Meral Akşener’den Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığına yorum: Millet İttifakı genişleyecekse yer almasını isterim

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, katıldığı tv100 yayınında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Akşener, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili konuştu.

“ADAY OLMA HAKKI MEVCUTTUR”

Akşener, “Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur. Şayet Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde yer almasını tabi ki isterim lakin benim bu mevzuda öbür arkadaşlar ismine bir şey söyleme hakkım yok” tabirlerini kullandı.

“BENİ DEĞİL MİLYONLARI İKNA EDİN”

Öte yandan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun lehine adaylıktan çekilmesi tarafındaki davetlere, “Beni değil, edebiliyorsanız evvel benim aday olmamı isteyen insanlarımızı ikna edin. Partimize yalnızca son 1 haftada üyelik başvurusu yapan 80.000 genci ikna edin. Bu işi başaracağımızdan kuşkusu olmayan milyonları ikna edin. Siyasetçi, seçmenin vekilidir; ben onların sesiyim.” kelamlarıyla cevap vermişti.

“GEREKTİĞİ ANDA GEREĞİNİ YAPARIM”

Bir öteki açıklamasında Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilebileceğini söyleyen İnce, “İkinci cinse ben ve Kemal Bey çıkarsak sahiden çok eğlenceli olur. Ben çelebi adamım. Kadir değer bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım. Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir