Nagehan Alçı: “Bu Zulümleri Alkışlayan Bir AK Parti’den Yana Olamam”

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, AK Parti’ye tenkitler yönelttiği yazısında ‘Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam’ dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Meclisi’nde AK Partili bir meclis üyesi, ‘Nagehan Alçı artık Millet İttifakı saflarına geçti” demiş, Belediye Başkanı Tanju Özcan da esprili bir şekilde “Nagehan Alçı da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir. Artık iktidarız demektir” cevabını vermişti. 

Habertürk’teki bugünkü yazısında bu diyaloğu hatırlatan Alçı, ‘Hiçbir halde ve şartta Tanju Özcan zihniyetiyle tıpkı safta durmam, duramam. Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem, geçemem. Şayet Tanju Özcan gibilerle birebir tarafa geçersem kendime ihanet etmiş olurum’ dedi.

“Osman Kavala ve Hakan Altınay üzere insanlara zulmeden bir siyasi tarafta bulunamam”

Alçı yazısının devamında AK Partili meclis üyesinin söylediklerine ait olarak şu yorumu yaptı:

‘Ben kendisinin nasıl bir AK Partili olduğunu bilmiyorum. Osman Kavala’ya ve Hakan Altınay’a yapılan zulmü haklı gören otoriter-totaliter bir AK Partili mi?

Yoksa benim şahsen konuştuğum, bu hukuk skandallarından samimi olarak rahatsız olan lakin maalesef sessiz kalan AK Partililerden mi?

Festivallerin ve konserlerin yasaklanmasını alkışlayan AK Partililerden mi? Yoksa bu işleri mahallî kaymakamların işgüzarlıkları olarak görüp rahatsız olan AK Partililerden mi?

Ekrem İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmesini savunan AK Partililerden mi? Yoksa bu yargısal darbe başından uzak AK Partililerden mi?

Ben Osman Kavala ve Hakan Altınay üzere pırıl pırıl insanlara zulmeden, şenlikleri ve konserleri yasaklayan, rakiplerine siyasi yasak getiren ve kelamı aldı mı militarist ve yayılmacı telaffuzlarda bulunan bir siyasi tarafta bulunamam.

Türkiye’yi AB mensubu bir ülke yapma kararlılığında bir AK Parti’den yanayım ben. Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam.

Ben Tanju Özcan ile birebir tarafa geçmem. Hasebiyle AK Partilinin, ‘Nagehan Alçı sizin tarafa geçti’ lafı çöp. Fakat ben mevcut otoriter rejim blokunun ve müesses nizamın da modülü olmam, olamam.’ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir