Ata tohumlarından üretilen fidelere büyük ilgi

BURSA (İGFA)- Osmangazi Belediyesi, Ekolojik Hayat Merkezi’nde cet tohumları ile üretilen 100 bin domates, biber ve patlıcan fidesini vatandaşlara fiyatsız olarak dağıttı. Cet tohumlarının ziraî üretimde kullanılmasını arttırmayı ve gelecek jenerasyonlara aktarılmasını hedefleyen Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen fide dağıtımına vatandaşların ilgisi büyük oldu. Fidelerden alabilmek için Fomara Meydanı’nda uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, yalnızca çiftçilerin değil halkın da bahçe ve balkonlarında ziraî üretim yapmalarına aracılık ettiği için Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’a teşekkürlerini sundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’ın şehir dışındaki programı nedeniyle katılamadığı fide dağıtım merasiminde vatandaşlara fideleri Osmangazi Belediye Lider Vekili Hande Apaydın ve Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Memnun Esendemir dağıttı. Osmangazi Belediyesi olarak yerli üretimi ve çiftçileri desteklediklerini tabir eden Esendemir, “Osmangazi bir tarım ilçesi. Tarımı ilçemizde daha da güçlendireceğiz. Önümüzde hafta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı yarınlar oluşturmak ismine organik eserlerin üretimi ve tüketimine dayanak olmak hedefiyle 100 bin fideyi vatandaşlarımızla buluşturduk” dedi.

Osmangazi Belediye Lider Vekili Hande Apaydın da, “Organik tarımı desteklemek ismine vatandaşlarımıza cet tohumları ile ürettiğimiz fideleri fiyatsız olarak dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı besine ulaştırmalarını kolaylaştırmak ismine bir adım attık. Etraf şuuru oluşturmak ve tarımda sürdürebilirlik ismine Osmangazi Belediyesi olarak kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir