Bakan Koca’nın duyurduğu HealthTürkiye’nin detayları belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sağlık hizmetlerini tüm dünyaya tanıtmak ve sıhhat turizmine katkı sağlamak hedefiyle duyurduğu Türkiye’nin memleketler arası sıhhat hizmeti markası “HealthTürkiye” ile sıhhat turizminin daha da gelişmesi hedefleniyor.

“HealthTürkiye” hakkında bakanlık binasında açıklama yapan yetkililer, çatı marka ile Türkiye’nin öncü olduğu sıhhat turizminin daha da genişlemesini beklediklerini lisana getirdiler. HealthTürkiye markası hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Ebru Aydın, “Sağlığın global yıldızı olarak memleketler arası sıhhat hizmetlerini tüm dünyaya tanıtmak ve bu hizmetlerine ivme kazandırmak hedefiyle oluşturulan Türkiye çatı markası altında akademik dayanağı sağlamak üzere değerli bir bileşen olarak Memleketler arası Sıhhat Hizmetleri Anonim Şirketi (USAŞ) Akademi kurulmuştur. Bu akademi ile sıhhat turizmi alanında dalda hizmet vermekte olan bütün çalışanlara eğitim dayanağı vermek, bununla birlikte milletlerarası arenada, yurt dışındaki sıhhat işçisini ülkemizdeki sıhhat profesyonellerimizle ve sıhhat altyapımızla birleştirmek üzere milletlerarası sıhhat meslek turizmi çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

“ETKİN BİR BİÇİMDE TANITILMASI AMAÇLANIYOR”

Uluslararası sıhhat hizmetlerinin Türkiye’nin tanıtımında rol oynayacağını belirten Mehmet Karakaya ise, “Uluslararası sıhhat hizmetleri alanında ülkemizde sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel dalın sıhhat turizmine yönelik hizmetlerini desteklemek ve koordine etmek USAŞ’ın kuruluş kanunlarında belirtilenlerden kimileri. Bu çerçevede ülkemizin memleketler arası sıhhat hizmetleri alanında da en çok tercih edilen ülke olabilmesi için HealtTürkiye çatı markası oluşturulmuştur. Çatı marka ile ülkemizin güçlü sıhhat sistemini ve bu sistemi oluşturan kamu, özel tüm paydaşların milletlerarası alanda faal bir formda tanıtılması amaçlanmaktadır” diye konuştu.

Projenin emeli doğrultusunda web portalı açıldığını lisana getiren Karakaya, şöyle devam etti:

“Bu maksat için çatı marka altında yapılan çalışmalardan biri de HealtTurkey web platformudur. Bu platform Türk sıhhat sisteminin, sıhhat tesislerimizin ve ülkemizin tanıtımını kapsayan sıhhat turizmi portalı olarak faaliyet göstermektedir. Sıhhat hizmeti almak için tercih eden yahut tercih etmek isteyen memleketler arası konuklarımız burada sıhhat tesislerimize kolay kolay ulaşabilir. Akabinde sıhhat tesislerimizden tedavilerine ait bilgiler de alabilmektedir.”

Çatı marka altında geliştirilen karma gerçeklik ile öğrencilere insan anatomisinin kolay bir biçimde öğretilmesi de planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir