Bir suç örgütü de İstanbul’da çökertildi!

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-10” operasyonlarında elebaşı Murat Özünlü olan ve uyuşturucu husus ticareti yapan Organize Hata Örgütü çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize hata örgütü üyesi 39 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

“Organize kabahat örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz” diyen Bakan Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; İstanbul’da faaliyet gösteren organize hata örgütü üyesi şüphelilerin; Hata işlemek hedefiyle örgüt kurma, Uyuşturucu unsur imal ve ticareti, 6136 sayılı kanuna muhalefet hatalarını işledikleri tespit edildiğine dikkati çekilerek operasyonun ayrıntıları paylaşıldı.

Operasyonlarda; 63 adet ruhsatsız tabanca, 48 adet ruhsatsız av tüfeği, 10 kg metamfetamin, 13 kg skunk, Çok ölçüde uyuşturucu hap ile Çeşitli ölçüde bonzai ve kubar esrara el konuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir