Kocaeli’de Ramazan öncesi sıkı denetim

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, marketlerde gerçekleştirdiği kontrollerini yaklaşan Ramazan ayı öncesi sıklaştırdı. Kocaeli’nin 12 ilçesinde de kontrollerini artıran Zabıta Dairesi Başkanlığı grupları, yaptığı incelemelerde temel besin ve gereksinim eserlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket kontrolü gerçekleştiriyor.

TEMEL BESİN VE MUHTAÇLIK ÜRÜNLERİ

Periyodik olarak mahallî ve zincir marketlerde kontrollerini sürdüren Büyükşehir zabıtası yaklaşan Ramazan ayı hasebiyle bu kontrollerini sıklaştırdı. Takımlar, bilhassa temel besin ve temel muhtaçlık eserlerine yönelik etiketleri inceliyor. Kontrollerde; eserlerde fahiş fiyat olup olmadığına, eserin etiket fiyatı ile kasa fiyatı ortasında fark bulunup bulunmadığına ve etiketlerdeki eser fiyatının son değişim tarihi ile evvelki fiyatı üzere bilgilere bakılıyor.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM

Yapılan kontroller sonucunda kurallara uymayan işletmelere ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai süreç uygulanıyor. Büyükşehir Zabıta grupları, Kocaeli genelindeki kontrollerini Ramazan ayı boyunca sürdürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir