Rıza Çalımbay: Biz bir final maçı oynayacağız!

UEFA Avrupa Ligi Konferans Ligi G Kümesi 5’inci maçında yarın CFR Cluj ile karşılaşacak olan Sivasspor’da Teknik direktör Rıza Çalımbay ve futbolcu Clinton N’jie, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kümedeki grupların puanlarının birbirine yakın olduğunu belirten Çalımbay, “Şimdi alanımızdaki maçı kazanmamız gerekiyor, onun için de bu maçta doğal ki bütün her şeyimizle, her şeyimizi ortaya koyarak oynamak istiyoruz, kazanmak istiyoruz. Cluj güzel bir grup, son maçında Slavia Prag’a karşı kazandı. Fizik olarak da güçlü bir ekip. Biz orada maçı kazandık ancak çok sıkıntı anlar yaşayarak kazandık, ezalar yaşayarak kazandık. Ancak çok düzgün çaba ettik. O maçın ikinci yarısına baktığınız vakit kaçırdığımız gollerle tahminen de o maçı daha farklı formda de bitirebilirdik” diye konuştu.

“KAZANMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Alanlarında oynayacakları müsabakada avantajlı durumda olduklarını vurgulayan Çalımbay, “Benim bu maçta sadece çok üzüldüğüm şey, biz bir final maçı oynayacağız ve bu final maçını aldıktan sonra da büyük ihtimalle inşallah bu kümeden çıkacağız. Bu türlü bir maç oynarken kentte maalesef bu havayı görmüyorum, yani final oynayacak bir kadronun havasını görmüyorum. Burada alışılmış ki her vakit söylediğimiz üzere taraftara muhtaçlığımız var. Taraftarlarımızın da kesinlikle bu maça gelip orayı doldurmaları gerekiyor. Taraftarımızın dayanağıyla de maçı kazanmak için ne gerekiyorsa alanda yapacağız” biçiminde konuştu. 

Rakiplerine hürmet duyduklarını söz eden Çalımbay, başta Gheorghe Hagi olmak üzere Romanya’dan çok sayıda futbolcun Türkiye’de futbol oynadığını anımsatan Çalımbay, “Hagi burada şampiyonluklar yaşadı, Avrupa kupasını kazandı. Yani hepsine teşekkür ediyoruz, hürmetimiz sonsuz” dedi. 

‘YARINKİ MAÇ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Çalımbay, Sivasspor’un da son üç yıldır Avrupa’ya giden başarılı bir ekip olduğunu söyleyerek, “Her türlü takımla oynadık, çok güçlü ekiplerle da oynadık. Her dönemde ne olursa olsun zorluklara karşın Avrupa’ya gidiyoruz, onun için de ben grubumla gurur duyuyorum. Bundan evvel oynadığımız maçlarda çok eksik oyuncuyla oynadık. Zira dönemi erken açtığımızdan ötürü erken maçlar oynadığımızdan ötürü sakatlıklarımız bayağı artmıştı. Şu anda kadro olarak yüzde doksan hazırız, yani sakatımızda fazla yok. Arkadaşlar da her şeyin farkındalar, bu maçın değerinin farkındalar. Onun için nasıl daha evvel mucizeler yaratmışsak inşallah yarın da bu maçı kazanıp ondan sonra kümelerden çıkarsak o da çok büyük bir muvaffakiyettir. Bu grubun bu türlü muvaffakiyet sağlaması bana nazaran şampiyonluk kadar kıymetlidir. Zira geçen sene de tarihinde birinci kez Türkiye’nin en büyük kupalarından ikincisini alan bir ekibiz. Çok hoş şeyler yaptık, bundan sonra da yapmak için de yarınki maç bizim için kıymetli. O maçı da inşallah çok âlâ bir halde bitireceğiz” diye konuştu.

N’JİE: GRUP OLARAK ELİMİZDEN GELENİN EN DÜZGÜNÜNÜ YAPACAĞIZ

Orta saha oyuncusu Clinton N’Jie ise güç bir müsabaka oynayacaklarını söz ederek, “Bu maçın ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Grup olarak elimizden gelenin en düzgününü yapacağız. Taraftarımızın dayanağıyla birlikte buradan üç puanla ayrılacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir