Günlerce konuşulmuştu! Denizde kaybolan ünlü iş insanı Dilek Ertek’in son sözleri ortaya çıktı

İş insanı Dilek Ertek, tatil için gittiği Tahiti’de gemiden düşerek denizde kayboldu. Şoke eden olay bütün gizemini korurken, tatile birlikte gittiği erkek arkadaşı hakkında birçok sav ortaya atıldı. Ertek’i sevgilisinin ittiği argüman edilirken gerçek, soruşturma sonucunda netlik kazanmış olacak.

AİLESİNDEN AÇIKLAMA!

Gemiden düşerek hayatını kaybeden ünlü iş kadını Dilek Ertek’in ailesinin avukatı Didem Konaş Büyükpınar, birtakım medya kuruluşlarının yanlış haberler yaptığını belirterek, olaya ait basın açıklamalarının dikkate alınmasını söyledi. Avukat Büyükpınar ayrıca, cenaze merasimine ait yer ve vakit bilgisinin şimdi muhakkak olmadığını da aktardı.

SON SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI

Dilek Ertek’in son imgesi ortaya çıktı. Ertek’in görüntüde, “Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin” sözlerine yer vermesi dikkat çekti.

Ertek bu anlarda, “Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Lakin biz bir aileyiz, birbirimize muhtaç olmasak da sıkı sıkıya bağlanmalıyız. Sizi çocuklarım üzere hissediyorum” tabirlerini kullanıyor.

GEMİDEN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Ünlü iş insanı Dilek Ertek, Norwegian Spirit isimli gemide seyahat ederken, 25 Ekim gecesi gemiden düşerek hayatını kaybetmişti. Dilek Ertek’in denize düşmesinden sonra gemi, Tahiti’deki Papeete Limanı’na gelmişti. Ertek’in oğlu Gökçe Atuk, annesinin düşerek hayatını kaybetmesine ait avukatları ile birlikte gemi ve gemiyi işleten şirketle görüşmelerde bulunmuştu.

Olaya ait soruşturma sürerken, İHA tarafından ulaşılan aile avukatı Didem Konaş Büyükpınar, birtakım medya kuruluşları tarafından yanlış haberlerin yapıldığını söyleyerek, “Bilgilendirmeyi basın açıklamaları ile yapacağız” dedi. Avukat Büyükpınar, düzenlenecek cenaze merasimiyle ilgili ise, “Yer ve vakit bilgisi muhakkak değil” açıklamasında bulundu.

‘O BALKONDAN DÜŞMESİ İMKANSIZ’

Sabah Günaydın’da yer alan habere nazaran, O gemide çalışan misyonlu “Balkondan düşmesi imkansız, atlaması için özel uğraş sarf etmesi gerekir. Sevgilisinin davranışları kuşku uyandırıyor. Kayıp haberi 20 saat sonra verilmiş. Gemide başka vakit geçirmek birlikte vakit geçirmekten daha zordur” tabirlerini kullandı.

TAHİTİ’DE GÜNDEM OLDU

Dilek Ertek’in haberi Tahiti’de de gündem oldu. Ülkede yayınlanan bir haberde olayın ayrıntıları aktarıldı ve “Güvenlik kameraları geminin 11. katından aşağı düşen bir insan belirledi. Trajedi memleketler arası sularda meydana geldiğinden ve Tahiti’nin deniz hudutları içinde olmadığından dava Amerika’da görülecek” denildi. 

DİLEK ERTEK KİMDİR?

1959 doğumlu olan Dilek Ertek, Avusturya Lisesi’nde okudu. Lise eğitimi sırasında bale eğitmenliği yaptı.

Mimar Sinan üniversitesi mezunu olan Dilek Ertek New York’da mücevher eğitimi almıştı.

Üniversite eğitiminin akabinde 1982 yılında; ipek üzerine, fotoğraflar, desenler, dizaynlar yaparak para kazanmaya başladı. Böylelikle kendi işini kurdu. 1995 yılının sonunda İstanbul’da birinci mağazasını açtı.

İş insanı Dilek Ertek, 20 yılı aşkın müddet ünlü bir mücevher markasının distribütörlüğünü yaptı. Dilek Ertek’in bir de antika dükkanı bulunuyordu.

Dilek Ertek, 1982 yılında iş insanı Hüseyin Yalçınkaya ile evlendi. 2004 yılında boşanan çiftin Gökçe Atuk isminde bir oğlu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir